| Manufacturers: | Molex |
|---|---|
| Product Category: | RF Antennas |
| Data Sheet: | 2119640001 |
| Description: | 2.4/5GHZ LTCC ANT 3.2X1.6MM |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Molex |
| Product Category | RF Antennas |
| Gain | 2.1dBi, 2.2dBi, 2.7dBi |
| VSWR | - |
| Series | 211964 |
| Features | - |
| Packaging | Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Return Loss | -5dB, -6dB |
| Termination | Solder |
| Antenna Type | Ceramic Patch |
| Applications | Bluetooth, Wi-Fi, Zigbee™ |
| Height (Max) | 0.047" (1.20mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency Group | UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz) |
| Frequency Range | 2.4GHz ~ 2.4835GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz |
| Number of Bands | 2 |
| Ingress Protection | - |
| RF Family/Standard | 802.15.4, Bluetooth, WiFi |
| Frequency (Center/Band) | 2.44GHz, 5.5GHz |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |