| Manufacturers: | Molex |
|---|---|
| Product Category: | Pulling, Support Grips |
| Data Sheet: | 1300940522 |
| Description: | FBR OPTIC GRIP SGL 0.18"-0.25" |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Molex |
| Product Category | Pulling, Support Grips |
| Type | Support Grip |
| Style | Fiber Optic |
| Series | - |
| Eye Type | Single |
| Material | Bronze Wire, Tinned |
| Mesh Type | Closed |
| Bale Length | 3" |
| Mesh Length | 1.7" |
| Part Status | Active |
| Break Strength | 300 lbs |
| Cable Diameter | 0.18" ~ 0.25" (4.6mm ~ 6.4mm) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $30.27 | $29.66 | $29.07 |