| Manufacturers: | Molex |
|---|---|
| Product Category: | Pulling, Support Grips |
| Data Sheet: | 1300940233 |
| Description: | GRIP SNGL 0.62"-0.75" 11" |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Molex |
| Product Category | Pulling, Support Grips |
| Type | Support Grip |
| Style | Standard Duty |
| Series | - |
| Eye Type | Single |
| Material | Stainless Steel |
| Mesh Type | Closed |
| Bale Length | 8" |
| Mesh Length | 11" |
| Part Status | Active |
| Break Strength | 960 lbs |
| Cable Diameter | 0.62" ~ 0.75" (15.7mm ~ 19.0mm) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $98.57 | $96.60 | $94.67 |