| Manufacturers: | Molex |
|---|---|
| Product Category: | Pluggable Cables |
| Data Sheet: | 0745476030 |
| Description: | CABLE ASSY CX4 M-M 3M |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Molex |
| Product Category | Pluggable Cables |
| Color | Black |
| Usage | External |
| Gender | Male to Male |
| Length | 9.84' (3.00m) |
| Series | iPass 74547 |
| Features | Pull Tab |
| Shielding | - |
| Cable Type | Round |
| Wire Gauge | 28 AWG |
| Part Status | Obsolete |
| Connector Type | Plug to Plug |
| Fastening Type | Latch Lock, Push-Pull |
| Frequency - Max | 96Gbps |
| Cable Connectors | CX4 |
| Number of Positions | 26 |
| Current - Max/Contact | 500mA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 80°C |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |