| Manufacturers: | Microwave Technology Inc. |
|---|---|
| Product Category: | RF Amplifiers |
| Data Sheet: | MMA-121633-R5 |
| Description: | IC AMP GP 12.5GHZ-15.5GHZ 30QFN |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Microwave Technology Inc. |
| Product Category | RF Amplifiers |
| Gain | 23.5dB |
| P1dB | 32dBm |
| Series | - |
| RF Type | General Purpose |
| Frequency | 12.5GHz ~ 15.5GHz |
| Packaging | Digi-ReelĀ® |
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Noise Figure | - |
| Package / Case | 32-TFQFN Exposed Pad |
| Test Frequency | - |
| Current - Supply | 2A |
| Voltage - Supply | 4V ~ 6V |
| Supplier Device Package | 30-QFN (5x5) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |