| Manufacturers: | Microsemi Corporation |
|---|---|
| Product Category: | PMIC - Power Over Ethernet (PoE) Controllers |
| Data Sheet: | PD69104BILQ-TR |
| Description: | IC PSE POE MANAGER 4P 48QFN |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Microsemi Corporation |
| Product Category | PMIC - Power Over Ethernet (PoE) Controllers |
| Type | Controller (PD) |
| Series | - |
| Packaging | Digi-Reel® |
| Standards | 802.3at (PoE+), 802.3af (PoE) |
| Part Status | Obsolete |
| Power - Max | 25.5W |
| Package / Case | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Auxiliary Sense | No |
| Base Part Number | PD69104 |
| Current - Supply | 10mA |
| Voltage - Supply | 44V ~ 57V |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Number of Channels | 4 |
| Operating Temperature | -10°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 48-QFN (8x8) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |