DSC6083JI2A-032K678T
Manufacturers: Microchip Technology
Product Category: Oscillators
Data Sheet: DSC6083JI2A-032K678T
Description: MEMS OSC XO 32.6780KHZ CMOS SMD
Type XO (Standard)
Output CMOS
Series DSC60XX
Ratings AEC-Q100
Function -
Frequency 32.678kHz
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 1.3mA (Typ)