DSC1122AI5-133.3300
Manufacturers: Microchip Technology
Product Category: Oscillators
Data Sheet: DSC1122AI5-133.3300
Description: MEMS OSC XO 133.3300MHZ LVPECL
Type XO (Standard)
Output LVPECL
Series DSC1122
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 133.33MHz
Packaging Tube
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-SMD, No Lead Exposed Pad
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.6V
Frequency Stability ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 58mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 22mA