DSC1121DM5-025.0000
Manufacturers: Microchip Technology
Product Category: Oscillators
Data Sheet: DSC1121DM5-025.0000
Description: MEMS OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
RoHS status: RoHS Compliant
Attribute Attribute Value
Manufacturer Microchip Technology
Product Category Oscillators
Type XO (Standard)
Output CMOS
Series DSC1121
Ratings AEC-Q100
Function Enable/Disable
Frequency 25MHz
Packaging Tube
Part Status Obsolete
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.6V
Frequency Stability ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max) 35mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 22mA