BZX784C3V9-TP
Manufacturers: Micro Commercial Co
Product Category: Diodes - Zener - Single
Data Sheet: BZX784C3V9-TP
Description: DIODE ZENER 150MW SOT-723
RoHS status: RoHS Compliant
Attribute Attribute Value
Manufacturer Micro Commercial Co
Series -
Tolerance ±5.13%
Part Status Obsolete
Power - Max 150mW
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOD-723
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package SOD-723
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.9V
Current - Reverse Leakage @ Vr 3µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900mV @ 10mA