| Manufacturers: | Makeblock Co., LTD. |
|---|---|
| Product Category: | Motor Driver Boards, Modules |
| Data Sheet: | 12008 |
| Description: | ME 2H MICROSTEP DRIVER V1 |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Makeblock Co., LTD. |
| Product Category | Motor Driver Boards, Modules |
| Type | Module |
| Series | - |
| Features | - |
| Interface | - |
| Motor Type | Stepper |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Voltage - Load | - |
| Wattage - Load | 40W |
| Current - Output | 2.83A |
| Number of Motors | 1 |
| Voltage - Supply | 12 ~ 36VDC |
| Control / Drive Type | Stepper, Bipolar |
| Operating Temperature | -10°C ~ 45°C |
| For Use With/Related Products | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $24.99 | $24.49 | $24.00 |