| Manufacturers: | MG Chemicals |
|---|---|
| Product Category: | Prototype Boards Unperforated |
| Data Sheet: | 606 |
| Description: | PROTO BOARD COPPER CLAD 6" X 4" |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | MG Chemicals |
| Product Category | Prototype Boards Unperforated |
| Series | 600 |
| Material | Copper Clad FR4, Single Sided, 1 oz. |
| Part Status | Active |
| Board Thickness | 0.062" (1.57mm) 1/16" |
| Proto Board Type | Copper Clad, Positive Sensitized |
| Size / Dimension | 6.00" x 4.00" (152.4mm x 101.6mm) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $11.04 | $10.82 | $10.60 |