| Manufacturers: | MG Chemicals |
|---|---|
| Product Category: | Prototype Boards Unperforated |
| Data Sheet: | 551 |
| Description: | PROTO BOARD COPPER CLAD 6" X 6" |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | MG Chemicals |
| Product Category | Prototype Boards Unperforated |
| Series | 500 |
| Material | Copper Clad FR4, Double Sided, 1/2 oz. |
| Part Status | Obsolete |
| Board Thickness | 0.062" (1.57mm) 1/16" |
| Proto Board Type | Copper Clad, Positive Sensitized |
| Size / Dimension | 6.00" x 6.00" (152.4mm x 152.4mm) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |