| Manufacturers: | M/A-Com Technology Solutions |
|---|---|
| Product Category: | RF Amplifiers |
| Data Sheet: | XP1043-QH-0G0T |
| Description: | IC AMP CELLULR 12GHZ-16GHZ 24QFN |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | M/A-Com Technology Solutions |
| Product Category | RF Amplifiers |
| Gain | 21.5dB |
| P1dB | 30dBm |
| Series | - |
| RF Type | Cellular |
| Frequency | 12GHz ~ 16GHz |
| Packaging | Digi-ReelĀ® |
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Noise Figure | - |
| Package / Case | 24-VFQFN Exposed Pad |
| Test Frequency | - |
| Current - Supply | 400mA |
| Voltage - Supply | 7V |
| Supplier Device Package | 24-PQFN (4x4) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |