| Manufacturers: | M/A-Com Technology Solutions |
|---|---|
| Product Category: | RF Amplifiers |
| Data Sheet: | SMAL7 |
| Description: | IC RF AMP 50MHZ-500MHZ SMD |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | M/A-Com Technology Solutions |
| Product Category | RF Amplifiers |
| Gain | 13dB |
| P1dB | -7dBm |
| Series | - |
| RF Type | - |
| Frequency | 50MHz ~ 500MHz |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Noise Figure | 7dB |
| Package / Case | 4-SMD, Flat Leads |
| Test Frequency | 500MHz |
| Current - Supply | 62mA |
| Voltage - Supply | 15V |
| Supplier Device Package | SMD |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $228.66 | $224.09 | $219.61 |