| Manufacturers: | M/A-Com Technology Solutions |
|---|---|
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Data Sheet: | MIR10RK-SP3FNAB0T |
| Description: | RES SMD 10K OHM 1% 0202 |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | M/A-Com Technology Solutions |
| Product Category | Chip Resistor - Surface Mount |
| Series | MIR |
| Features | RF, High Frequency |
| Packaging | Tray |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 10 kOhms |
| Composition | Thick Film |
| Part Status | Active |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | - |
| Package / Case | 0202 (0505 Metric) |
| Size / Dimension | 0.020" L x 0.020" W (0.50mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.010" (0.26mm) |
| Operating Temperature | - |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0202 |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |