| Manufacturers: | M/A-Com Technology Solutions |
|---|---|
| Product Category: | RF Switches |
| Data Sheet: | MASW-011107-DIE |
| Description: | IC RF SWITCH SPDT DC-26.5GHZ DIE |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | M/A-Com Technology Solutions |
| Product Category | RF Switches |
| IIP3 | 45dBm |
| P1dB | 27dBm |
| Series | - |
| Circuit | SPDT |
| RF Type | General Purpose |
| Features | - |
| Topology | Absorptive |
| Impedance | 50Ohm |
| Isolation | 41dB |
| Part Status | Active |
| Insertion Loss | 1.5dB |
| Package / Case | Die |
| Test Frequency | 25GHz |
| Frequency Range | DC ~ 26.5GHz |
| Voltage - Supply | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | Die |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $86.88 | $85.14 | $83.44 |