| Manufacturers: | M/A-Com Technology Solutions |
|---|---|
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - RF |
| Data Sheet: | MAGX-000035-05000P |
| Description: | FET RF 65V 1MHZ 14DFN |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | M/A-Com Technology Solutions |
| Product Category | Transistors - FETs, MOSFETs - RF |
| Gain | 14dB |
| Series | - |
| Frequency | 1MHz |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Obsolete |
| Noise Figure | - |
| Current - Test | 100mA |
| Package / Case | 14-VDFN Exposed Pad |
| Power - Output | 12W |
| Voltage - Test | 50V |
| Transistor Type | HEMT |
| Voltage - Rated | 65V |
| Current Rating (Amps) | 3mA |
| Supplier Device Package | 14-DFN (3x6) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |