| Manufacturers: | M/A-Com Technology Solutions |
|---|---|
| Product Category: | Balun |
| Data Sheet: | MABA-011039 |
| Description: | BALUN 1MHZ-300MHZ 75/75 6SMD GW |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | M/A-Com Technology Solutions |
| Product Category | Balun |
| Series | - |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-SMD (5 Leads), Gull Wing |
| Frequency Range | 1MHz ~ 300MHz |
| Phase Difference | - |
| Return Loss (Min) | 21dB |
| Insertion Loss (Max) | 0.7dB |
| Impedance - Unbalanced/Balanced | 75 / 75Ohm |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $2.38 | $2.33 | $2.29 |