| Manufacturers: | M/A-Com Technology Solutions |
|---|---|
| Product Category: | Diodes - RF |
| Data Sheet: | MA4SPS402 |
| Description: | RF DIODE PIN 100V 2SMD |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | M/A-Com Technology Solutions |
| Product Category | Diodes - RF |
| Series | HMIC™ |
| Packaging | Bulk |
| Diode Type | PIN - Single |
| Part Status | Active |
| Current - Max | 250mA |
| Package / Case | 2-SMD, No Lead |
| Resistance @ If, F | 5.8Ohm @ 10mA, 1GHz |
| Capacitance @ Vr, F | 0.06pF @ 40V, 1MHz |
| Operating Temperature | 175°C (TJ) |
| Supplier Device Package | 2-SMD |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 100V |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $5.06 | $4.96 | $4.86 |