| Manufacturers: | M/A-Com Technology Solutions |
|---|---|
| Product Category: | Silicon Capacitors |
| Data Sheet: | 919R9K |
| Description: | CAP SILICON 9.9PF 10% 100V SMD |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | M/A-Com Technology Solutions |
| Product Category | Silicon Capacitors |
| Height | 0.005" (0.13mm) |
| Series | 91 |
| Features | High Reliability |
| Packaging | Tray |
| Tolerance | ±10% |
| Capacitance | 9.9pF |
| Part Status | Active |
| Applications | High Stability |
| Package / Case | Nonstandard Chip |
| Size / Dimension | 0.015" L x 0.015" W (0.38mm x 0.38mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| ESL (Equivalent Series Inductance) | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |