| Manufacturers: | Luminus Devices Inc. |
|---|---|
| Product Category: | LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips |
| Data Sheet: | SBR-90-W65S-R71-NA101 |
| Description: | LED MOD SBR90 COOL WHT STARBOARD |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Luminus Devices Inc. |
| Product Category | LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips |
| Type | LED Module |
| Color | White, Cool |
| Height | 3.50mm |
| Series | SBR-90 |
| CCT (K) | 6500K |
| Features | - |
| Lens Type | Flat |
| Packaging | Tray |
| Wavelength | - |
| Part Status | Active |
| Configuration | Starboard |
| Current - Max | 9A |
| Viewing Angle | - |
| Current - Test | 9A |
| Size / Dimension | 19.90mm Dia |
| Temperature - Test | 40°C |
| CRI (Color Rendering Index) | 70 (Typ) |
| Light Emitting Surface (LES) | 3.00mm L x 3.00mm W |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 52 lm/W |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.5V |
| Flux @ Current/Temperature - Test | 1650lm (1590lm ~ 1710lm) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $53.10 | $52.04 | $51.00 |