| Manufacturers: | Lumileds |
|---|---|
| Product Category: | LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips |
| Data Sheet: | L218-3080024C30000 |
| Description: | 24UP 280MMX20MM |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Lumileds |
| Product Category | LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips |
| Type | LED Module |
| Color | White, Warm |
| Height | 3.00mm |
| Series | LUXEON XR-3020 |
| CCT (K) | 3000K |
| Features | With Connector |
| Lens Type | Flat |
| Packaging | Tray |
| Wavelength | - |
| Part Status | Active |
| Configuration | Linear Light Strip |
| Current - Max | 480mA |
| Viewing Angle | - |
| Current - Test | 200mA |
| Size / Dimension | 279.20mm L x 20.00mm W |
| Temperature - Test | 45°C |
| CRI (Color Rendering Index) | 80 |
| Light Emitting Surface (LES) | - |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 151 lm/W |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 34.8V |
| Flux @ Current/Temperature - Test | 1050lm (Typ) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $8.35 | $8.18 | $8.02 |