| Manufacturers: | Littelfuse Inc. |
|---|---|
| Product Category: | Monitor - Relay Output |
| Data Sheet: | TVW8510S0.4S |
| Description: | 3 PHASE VOLTAGE MONITOR |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Littelfuse Inc. |
| Product Category | Monitor - Relay Output |
| Type | Voltage Sensing AC, Phase Loss, Phase Sequence |
| Series | TVW |
| Circuit | SPDT (1 Form C) |
| Delay Time | Fixed, 10 Sec |
| Trip Range | 380 ~ 415V AC |
| Output Type | Relay |
| Part Status | Active |
| Trip Status | Energized High/Low |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Voltage - Supply | 380 ~ 415VAC |
| Operating Temperature | -40°C ~ 55°C |
| Contact Rating @ Voltage | 10A @ 240VAC |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $113.05 | $110.79 | $108.57 |