| Manufacturers: | Littelfuse Inc. |
|---|---|
| Product Category: | Fuses |
| Data Sheet: | 39000320000 |
| Description: | FUSE BOARD MOUNT 32MA 125VAC/VDC |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Littelfuse Inc. |
| Product Category | Fuses |
| Color | - |
| Series | TE5® 390 |
| Approvals | - |
| Fuse Type | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Part Status | Active |
| Melting I²t | 0.0001 |
| Mounting Type | - |
| Response Time | - |
| Package / Case | SOT-445 Variant |
| Size / Dimension | - |
| DC Cold Resistance | 8.084 Ohms |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Voltage Rating - DC | 125V |
| Current Rating (Amps) | 32mA |
| Operating Temperature | - |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 10A |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $2.10 | $2.06 | $2.02 |