00DF030.ZXB
Manufacturers: Littelfuse Inc.
Product Category: Fuseholders
Data Sheet: 00DF030.ZXB
Description: FUSE HOLDER CARTRIDGE 600V 30A
RoHS status: RoHS Compliant
Attribute Attribute Value
Manufacturer Littelfuse Inc.
Product Category Fuseholders
Series -
Voltage 600V
Fuse Size 0.83" Dia x 3.3" L (21mm x 85mm)
Fuse Type Cartridge
Orientation -
Part Status Obsolete
Mounting Type -
Contact Finish -
Fuseholder Type Holder
Contact Material -
Termination Style -
Number of Circuits 1
Current Rating (Amps) 30A