| Manufacturers: | Littelfuse Inc. |
|---|---|
| Product Category: | Circuit Protection Kits - Fuse |
| Data Sheet: | 00940957XXN |
| Description: | FUSE KIT AUTO 2-30A 100PC |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Littelfuse Inc. |
| Product Category | Circuit Protection Kits - Fuse |
| Series | 214, 217, 311, ATO® 257, SFE 307 |
| Includes | Fuse Puller |
| Kit Type | Automotive |
| Quantity | 100 Pieces (Assorted Per Value) |
| Packaging | Plastic Box with Bin Guide |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Holder |
| Response Time | Fast Blow, Slow Blow |
| Voltage Rating | 32VDC, 36VDC |
| Packages Included | 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4", Blade, ATO/ATC, Cartridge |
| Current Rating (Amps) | 2 ~ 30 A |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $44.10 | $43.22 | $42.35 |