| Manufacturers: | Lite-On, Inc. |
|---|---|
| Product Category: | Fiber Optics - Receivers |
| Data Sheet: | LTDL-RA16A |
| Description: | IC OPTICAL LINK 16M BPS RX 7X3 |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Lite-On, Inc. |
| Product Category | Fiber Optics - Receivers |
| Series | - |
| Data Rate | 16Mbps |
| Part Status | Active |
| Applications | Digital Audio |
| Current - Supply | 10mA |
| Voltage - Supply | 2.75V ~ 5.25V |
| Power - Minimum Receivable | -27dBm |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.39 | $0.38 | $0.37 |