| Manufacturers: | Lighting Science Group Corporation |
|---|---|
| Product Category: | LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips |
| Data Sheet: | NT-52D0-0429 |
| Description: | LIGHT ENGINE TITAN DAYWHT 1070LM |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Lighting Science Group Corporation |
| Product Category | LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips |
| Type | LED Module |
| Color | White, Warm |
| Height | 80.19mm |
| Series | Titan™ |
| CCT (K) | 3050K |
| Features | - |
| Lens Type | Domed |
| Packaging | - |
| Wavelength | - |
| Part Status | Obsolete |
| Configuration | Round |
| Current - Max | - |
| Viewing Angle | - |
| Current - Test | - |
| Size / Dimension | 113.61mm Dia |
| Temperature - Test | - |
| CRI (Color Rendering Index) | - |
| Light Emitting Surface (LES) | - |
| Lumens/Watt @ Current - Test | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | - |
| Flux @ Current/Temperature - Test | - |