| Manufacturers: | Lighting Science Group Corporation |
|---|---|
| Product Category: | LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips |
| Data Sheet: | BL-22F0-0132 |
| Description: | LED ARRAY RD/GRN/BLU .56X.56 SMD |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Lighting Science Group Corporation |
| Product Category | LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips |
| Type | LED Module |
| Color | Red, Green, Blue (RGB) |
| Height | 2.54mm |
| Series | BL-2000 |
| CCT (K) | - |
| Features | - |
| Lens Type | Domed |
| Packaging | - |
| Wavelength | 630nm, 523nm, 470nm |
| Part Status | Obsolete |
| Configuration | Square |
| Current - Max | - |
| Viewing Angle | - |
| Current - Test | 630mA, 210mA |
| Size / Dimension | 14.48mm L x 14.48mm W |
| Temperature - Test | 25°C |
| CRI (Color Rendering Index) | - |
| Light Emitting Surface (LES) | - |
| Lumens/Watt @ Current - Test | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3V, 4V |
| Flux @ Current/Temperature - Test | 59lm (Typ) Red, 31lm (Typ) Green, 4.2lm (Typ) Blue |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |