| Manufacturers: | Leader Tech Inc. |
|---|---|
| Product Category: | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials |
| Data Sheet: | SF100PAL-36.00 |
| Description: | RF EMI SHIELDING SHEET 36"X36" |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Leader Tech Inc. |
| Product Category | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials |
| Type | Shielding Sheet |
| Shape | Sheet |
| Width | 36.000" (914.40mm) |
| Length | 36.000" (914.40mm) |
| Series | - |
| Adhesive | - |
| Material | Aluminum |
| Shelf Life | - |
| Part Status | Active |
| Shelf Life Start | - |
| Thickness - Overall | 0.003" (0.07mm) |
| Operating Temperature | - |
| Storage/Refrigeration Temperature | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $8.77 | $8.59 | $8.42 |