| Manufacturers: | Leader Tech Inc. |
|---|---|
| Product Category: | RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets |
| Data Sheet: | 6-34T-SN-24 |
| Description: | COPPER BERYLLIUM FINGERSTOCK EMI |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Leader Tech Inc. |
| Product Category | RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets |
| Type | Fingerstock |
| Shape | - |
| Width | 0.340" (8.64mm) |
| Height | 0.070" (1.78mm) |
| Length | 24.000" (609.60mm) |
| Series | - |
| Plating | Tin |
| Material | Beryllium Copper |
| Shelf Life | - |
| Part Status | Active |
| Shelf Life Start | - |
| Attachment Method | - |
| Plating - Thickness | - |
| Operating Temperature | - |
| Storage/Refrigeration Temperature | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $14.62 | $14.33 | $14.04 |