| Manufacturers: | Laird Technologies IAS |
|---|---|
| Product Category: | RF Antennas |
| Data Sheet: | YE490012 |
| Description: | RF ANT 5.4GHZ YAGI N TYP BRKT MT |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Laird Technologies IAS |
| Product Category | RF Antennas |
| Gain | 10dBi |
| VSWR | 2 |
| Series | - |
| Features | Cable - 457mm |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Power - Max | 300W |
| Return Loss | - |
| Termination | N Type Female |
| Antenna Type | Yagi |
| Applications | Wi-Fi |
| Height (Max) | 9.250" (234.95mm) |
| Mounting Type | Bracket Mount |
| Frequency Group | SHF (f > 4GHz) |
| Frequency Range | 4.9GHz ~ 5.85GHz |
| Number of Bands | 1 |
| Ingress Protection | - |
| RF Family/Standard | WiFi |
| Frequency (Center/Band) | 5.4GHz |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $114.32 | $112.03 | $109.79 |