| Manufacturers: | Laird Technologies IAS |
|---|---|
| Product Category: | RF Antennas |
| Data Sheet: | TRA3650S3P-002 |
| Description: | OMNI PH 3.65-3.70G 3DBI 100W BK |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Laird Technologies IAS |
| Product Category | RF Antennas |
| Gain | 3dBi |
| VSWR | - |
| Series | Phantom® |
| Features | - |
| Part Status | Active |
| Power - Max | 100W |
| Return Loss | - |
| Termination | NMO |
| Antenna Type | Dome |
| Applications | - |
| Height (Max) | 3.300" (83.82mm) |
| Mounting Type | Base Mount |
| Frequency Group | UHF (3GHz ~ 4GHz) |
| Frequency Range | 3.65GHz ~ 3.7GHz |
| Number of Bands | 1 |
| Ingress Protection | - |
| Frequency (Center/Band) | 3.675GHz |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $40.24 | $39.44 | $38.65 |