| Manufacturers: | Laird Technologies IAS |
|---|---|
| Product Category: | RF Antennas |
| Data Sheet: | PAV865014-FNF |
| Description: | RF ANT 867MHZ PANEL N FEM CHASS |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Laird Technologies IAS |
| Product Category | RF Antennas |
| Gain | 13.8dBi |
| VSWR | 1.4 |
| Series | - |
| Features | - |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Power - Max | 6W |
| Return Loss | - |
| Termination | N Type Female |
| Antenna Type | Panel |
| Applications | - |
| Height (Max) | 1.417" (36.00mm) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Frequency Group | UHF (300MHz ~ 1GHz) |
| Frequency Range | 865MHz ~ 870MHz |
| Number of Bands | 1 |
| Ingress Protection | IP67 |
| RF Family/Standard | - |
| Frequency (Center/Band) | 867MHz |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $315.64 | $309.33 | $303.14 |