| Manufacturers: | Laird Technologies IAS |
|---|---|
| Product Category: | RF Antennas |
| Data Sheet: | LPS88213NT-61SMAM |
| Description: | RF ANT 900MHZ/1.8GHZ MODULE CAB |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Laird Technologies IAS |
| Product Category | RF Antennas |
| Gain | 2.5dBi, 5dBi, 3.9dBi, 3.9dBi |
| VSWR | 3 |
| Series | - |
| Features | Cable - 610mm |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Power - Max | 10W |
| Return Loss | - |
| Termination | SMA Male |
| Antenna Type | Module |
| Applications | CDMA, GSM |
| Height (Max) | 1.024" (26.00mm) |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Frequency Group | Wide Band |
| Frequency Range | 824MHz ~ 894MHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz |
| Number of Bands | 4 |
| Ingress Protection | IP67 |
| RF Family/Standard | Cellular |
| Frequency (Center/Band) | 900MHz, 1.8GHz, 1.9GHz, 2.1GHz |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $38.90 | $38.12 | $37.36 |