| Manufacturers: | Laird Technologies IAS |
|---|---|
| Product Category: | RF Antennas |
| Data Sheet: | EXW400TNX |
| Description: | RF ANT 456MHZ WHIP STR TNX CONN |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Laird Technologies IAS |
| Product Category | RF Antennas |
| Gain | - |
| VSWR | - |
| Series | EXW |
| Features | - |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Return Loss | - |
| Termination | TNX |
| Antenna Type | Whip, Straight |
| Applications | - |
| Height (Max) | 9.000" (228.60mm) |
| Mounting Type | Connector Mount |
| Frequency Group | UHF (300MHz ~ 1GHz) |
| Frequency Range | 400MHz ~ 512MHz |
| Number of Bands | 1 |
| Ingress Protection | - |
| RF Family/Standard | - |
| Frequency (Center/Band) | 456MHz |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $26.44 | $25.91 | $25.39 |