| Manufacturers: | Laird Technologies IAS |
|---|---|
| Product Category: | RF Antennas |
| Data Sheet: | EXR380TN |
| Description: | RF ANT 380MHZ WHIP STR TNC MALE |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Laird Technologies IAS |
| Product Category | RF Antennas |
| Gain | - |
| VSWR | - |
| Series | EXR |
| Features | - |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Return Loss | - |
| Termination | TNC Male |
| Antenna Type | Whip, Straight |
| Applications | - |
| Height (Max) | - |
| Mounting Type | Connector Mount |
| Frequency Group | UHF (300MHz ~ 1GHz) |
| Frequency Range | 375MHz ~ 385MHz |
| Number of Bands | 1 |
| Ingress Protection | - |
| RF Family/Standard | - |
| Frequency (Center/Band) | 380MHz |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $20.65 | $20.24 | $19.83 |