| Manufacturers: | Laird Technologies IAS |
|---|---|
| Product Category: | RF Antennas |
| Data Sheet: | DCE8658WPLFSMF |
| Description: | RF ANT 912MHZ PANEL SMA FEM CHAS |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Laird Technologies IAS |
| Product Category | RF Antennas |
| Gain | 8.5dBic |
| VSWR | 1.4 |
| Series | HD RooTenna® |
| Features | - |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Power - Max | 3W |
| Return Loss | - |
| Termination | SMA Female |
| Antenna Type | Panel |
| Applications | - |
| Height (Max) | 3.900" (99.06mm) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Frequency Group | UHF (300MHz ~ 1GHz) |
| Frequency Range | 865MHz ~ 960MHz |
| Number of Bands | 1 |
| Ingress Protection | IP67 |
| RF Family/Standard | - |
| Frequency (Center/Band) | 912MHz |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $138.89 | $136.11 | $133.39 |