| Manufacturers: | Laird Technologies IAS |
|---|---|
| Product Category: | RF Antennas |
| Data Sheet: | DCE10D-2419-NF |
| Description: | RF ANT 2.6GHZ PANEL N FEM BRKT |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Laird Technologies IAS |
| Product Category | RF Antennas |
| Gain | 19dBi |
| VSWR | 1.5 |
| Series | HD RooTenna® |
| Features | - |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Power - Max | 100W |
| Return Loss | - |
| Termination | N Type Female |
| Antenna Type | Panel |
| Applications | Wi-Fi, WiMax™, WLAN |
| Height (Max) | 1.260" (32.00mm) |
| Mounting Type | Bracket Mount |
| Frequency Group | UHF (2GHz ~ 3GHz) |
| Frequency Range | 2.4GHz ~ 2.7GHz |
| Number of Bands | 1 |
| Ingress Protection | IP67 |
| RF Family/Standard | WiFi |
| Frequency (Center/Band) | 2.6GHz |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $151.00 | $147.98 | $145.02 |