| Manufacturers: | Laird Technologies IAS |
|---|---|
| Product Category: | Coaxial Cables (RF) |
| Data Sheet: | CA100MCXRA-SMBRA11 |
| Description: | CBL ASSY MCX-SMB LMR100 11" |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Laird Technologies IAS |
| Product Category | Coaxial Cables (RF) |
| Color | - |
| Style | MCX to SMB |
| Gender | Male to Male |
| Length | 11.000" (279.40mm) |
| Series | - |
| Features | - |
| Cable Type | LMR 100 |
| Part Status | Active |
| 1st Connector | MCX Male Plug, Right Angle |
| 2nd Connector | SMB Jack Male Pin, Right Angle |
| Frequency - Max | 6GHz |
| Operating Temperature | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $12.32 | $12.07 | $11.83 |