| Manufacturers: | Laird Technologies EMI |
|---|---|
| Product Category: | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials |
| Data Sheet: | NS1020S |
| Description: | RF EMI 3.94"X3.94"X0.008" |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Laird Technologies EMI |
| Product Category | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials |
| Shape | Square |
| Width | 3.940" (100.08mm) |
| Length | 3.940" (100.08mm) |
| Series | NoiseSorb NS1000 |
| Adhesive | Pressure Sensitive Adhesive (PSA) |
| Shelf Life | - |
| Part Status | Active |
| Shelf Life Start | - |
| Thickness - Overall | 0.008" (0.20mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Storage/Refrigeration Temperature | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $13.44 | $13.17 | $12.91 |