| Manufacturers: | Laird Technologies EMI |
|---|---|
| Product Category: | RF Shields |
| Data Sheet: | BMI-S-208-F |
| Description: | RF SHIELD 1.559" X 1.559" SOLDER |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Laird Technologies EMI |
| Product Category | RF Shields |
| Type | Frame |
| Series | SMT 2 Piece |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Ventilation | - |
| Mounting Type | Solder |
| Width - Overall | 1.559" (39.60mm) |
| Height - Overall | 0.276" (7.00mm) |
| Length - Overall | 1.559" (39.60mm) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $2.56 | $2.51 | $2.46 |