| Manufacturers: | Laird Technologies EMI |
|---|---|
| Product Category: | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials |
| Data Sheet: | 46J5N01520.NN00 |
| Description: | RF EMI SHLD TAPE 65.617'X0.591" |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Laird Technologies EMI |
| Product Category | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials |
| Type | Shielding Tape |
| Shape | - |
| Width | 0.591" (15.00mm) |
| Length | 65.617' (20.00m) |
| Series | 85785 |
| Adhesive | Conductive, Single Sided |
| Material | Nickel-Copper (NI/CU) Fabric |
| Shelf Life | 12 Months |
| Part Status | Active |
| Shelf Life Start | - |
| Thickness - Overall | 0.005" (0.12mm) |
| Operating Temperature | - |
| Storage/Refrigeration Temperature | 73°F (23°C) or Below |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $23.37 | $22.90 | $22.44 |