| Manufacturers: | Laird Technologies EMI |
|---|---|
| Product Category: | RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets |
| Data Sheet: | 0095090202 |
| Description: | SSTK,STR,SS,PSA |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Laird Technologies EMI |
| Product Category | RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets |
| Type | Fingerstock |
| Shape | - |
| Width | 0.286" (7.26mm) |
| Height | 0.030" (0.76mm) |
| Length | - |
| Series | Symmetrical (S3) Slotted |
| Plating | - |
| Material | Beryllium Copper |
| Shelf Life | - |
| Part Status | Active |
| Shelf Life Start | - |
| Attachment Method | Slot |
| Plating - Thickness | - |
| Operating Temperature | 121°C |
| Storage/Refrigeration Temperature | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $5.07 | $4.97 | $4.87 |