2225Y0250154FFT
Manufacturers: Knowles Syfer
Product Category: Ceramic Capacitors
Data Sheet: 2225Y0250154FFT
Description: CAP CER 0.15UF 25V C0G/NP0 2225
Packaging Tape & Reel (TR)
Tolerance ±1%
Lead Style -
Capacitance 0.15µF
Part Status Active
Applications High Reliability, Boardflex Sensitive
Package / Case 2225 (5763 Metric)
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C