1808J1000103FCR
Manufacturers: Knowles Syfer
Product Category: Ceramic Capacitors
Data Sheet: 1808J1000103FCR
Description: CAP CER 10000PF 100V C0G 1808
Packaging Tape & Reel (TR)
Tolerance ±1%
Lead Style -
Capacitance 10000pF
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C