1808J0100121KCT
Manufacturers: Knowles Syfer
Product Category: Ceramic Capacitors
Data Sheet: 1808J0100121KCT
Description: CAP CER 120PF 10V C0G/NP0 1808
Packaging Tape & Reel (TR)
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 120pF
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C