| Manufacturers: | Knowles Dielectric Labs |
|---|---|
| Product Category: | RF Filters |
| Data Sheet: | H100XHXS |
| Description: | RF FILTER HIGH PASS 10GHZ 2SMD |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Knowles Dielectric Labs |
| Product Category | RF Filters |
| Ripple | - |
| Series | - |
| Bandwidth | - |
| Frequency | 10GHz |
| Filter Type | High Pass |
| Part Status | Active |
| Height (Max) | 0.083" (2.11mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Insertion Loss | 2dB |
| Package / Case | 2-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.450" L x 0.175" W (11.43mm x 4.45mm) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $138.00 | $135.24 | $132.54 |