| Manufacturers: | KEMET |
|---|---|
| Product Category: | Power Line Filter Modules |
| Data Sheet: | FLLD4200ATHT7 |
| Description: | LINE FILTER 200A CHASS MNT |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | KEMET |
| Product Category | Power Line Filter Modules |
| Series | FLLD3 |
| Current | 200A |
| Approvals | ENEC, UL |
| Inductance | - |
| Filter Type | Three Phase (Wye) |
| Part Status | Active |
| Applications | General Purpose |
| Configuration | Single Stage |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Termination Style | Terminal Block |
| Voltage - Rated AC | - |
| Voltage - Rated DC | - |
| Frequency - Operating | 50/60Hz |
| Operating Temperature | -25°C ~ 100°C |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase) | 530V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) | 305V |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $614.27 | $601.98 | $589.94 |